In de Zilverlaan - tussen de Gistelsesteenweg en de Stuiverstraat - werden er de voorbije dagen aanpassingswerken gedaan aan de weginfrastructuur. Dit om de veiligheid van de zachte weggebruikers te optimaliseren. Na deze ingrepen wordt ook de snelheid van 30 naar 50 km per uur gebracht. De nieuwe regeling gaat in vanaf maandag 5 mei 2025. Stad Oostende blijft er eveneens de verkeerssituatie opvolgen.
De Stad evalueert de zone 30 in Oostende en bekijkt om in bepaalde straten de snelheid terug te brengen naar 50 km per uur. Het plan van aanpak bestaat uit metingen en aanpassingen aan de weginfrastructuur, telkens als eerste stappen in het kader van de verkeersveiligheid. Pas als de infrastructurele maatregelen genomen zijn om de veiligheid van de zachte weggebruikers te optimaliseren, kan ook de snelheid aangepast worden. Vooraf vindt ook steeds een gesprek plaats met de buurt.
De Zilverlaan, tussen de Gistelsesteenweg en het rondpunt met de Stuiverstraat, is één van de straten waar de snelheid volgens dit stappenplan wordt aangepast van 30 naar 50 km per uur. In maart is de Stad daarover met de buurt in gesprek gegaan.
Blijvend evalueren
Op maandag 5 mei 2025 werden ook de snelheidsborden aangepast, voor de aanduiding zone 50. Dan gaat ook deze nieuwe regeling van start. Pas als de werken volledig afgewerkt zijn, geldt de nieuwe snelheidslimiet van 50 km per uur in dit stuk van de Zilverlaan. Het blijft altijd belangrijk om steeds de aanduidingen en signalisatie ter plaatse te volgen.
Ook na deze aanpassingen volgt de Stad de verkeerssituatie op. Er wordt gemeten, geëvalueerd en waar nodig bijgestuurd. De bewoners van de Zilverlaan en de nabije straten kregen op vrijdag 2 mei een bewonersbrief in de bus over de gewijzigde verkeerssituatie in de Zilverlaan.
Downloads
- Bekijk hier de bewonersbrief 72,6 Kb pdf