Brugfiguren Onderwijs

Wat doet een brugfiguur?

Door de inzet van brugfiguren wil de stad Oostende optimale ontplooiingskansen bieden aan alle kinderen en jongeren.

Een brugfiguur is een neutrale vertrouwenspersoon die aan de slag gaat in één of meerdere scholen (basis en secundair). Zij/hij werkt netoverschrijdend en tracht de kloof tussen ouders, school en relevante sociale partners te verkleinen.

Brugfiguren spelen in op de dagelijkse vragen of zorgen van gezinnen, daardoor ziet elke werkdag er anders uit. Een ouder helpen met het aanvragen van onderwijscheques,  vragen opvolgen vanuit het zorgteam, tijd maken om te luisteren naar ouders, een infomoment met soep of koffie organiseren, het op-tijd-op-school- zijn mee opvolgen, … zijn slechts enkele voorbeelden van wat een brugfiguur allemaal doet.

Waarvoor kan je als ouder bij de brugfiguur terecht?

Een brugfiguur biedt een luisterend oor, gaat mee op stap, geeft informatie, bemiddelt, zoekt mee naar een oplossing voor de hulpvraag om ouders optimaal van hun rechten te laten genieten. Een brugfiguur legt contacten met relevante welzijnspartners en werkt samen met het zorgteam van de school.

Waar vind je de brugfiguur?

Spreek de brugfiguur aan op school, aan de schoolpoort, stuur een smsje of e-mail. Contact kan spontaan, zonder afspraak en hoeft niet altijd op school plaats te vinden. Niet elke school heeft een brugfiguur. Kijk hieronder in welke basisschool een brugfiguur actief is:

Brugfiguren basisonderwijs

Siska D'haene

siska.dhaene@oostende.be

0485 67 70 68

Coach Brugfiguren


Melanie Corty

Melanie.corty@oostende.be

0499 81 98 41

Vrije Kleuterschool Westdiep

GO! Basisschool de morootjes


Ines Daniëls

Ines.daniels@oostende.be

0492 15 32 86

GO! Basisschool De Puzzel

GO! Basisschool Vogelzang


Griet Inghelbrecht

Griet.inghelbrecht@oostende.be

0494 72 41 60

Vrije Basisschool Sint-Andreas Schapenstraat


Jutta Missiaen

Jutta.missiaen@oostende.be

0488 42 47 26

GO! Freinetschool De Zonnebloem

GO! Basisschool Kroonlaan


Tineke Staelens

Tineke.staelens@oostende.be

0488 47 64 60

Vrije Lagere School Westdiep


Kimberly Vercouillie

Kimberly.vercouillie@oostende.be

0471 99 81 08

Go! Basisschool De Groeiboom


Ann Verdonck

Ann.verdonck@oostende.be

0496 56 59 08

Onze-Lieve-Vrouwecollege Aartshertoginnestraat

Onze-Lieve-Vrouwecollege Kaaistraat

 

Brugfiguren secundair onderwijs

Tina Bacquaert

Tina.bacquaert@oostende.be

0471 84 08 57

Ensorinstituut

Sint-Jozef Petrus & Paulus Centrum


Lynn Becue

Lynn.becue@oostende.be

0474 49 13 08

Petrus & Paulus West

Vesaliusinstituut


Kimberly Vercouillie

Kimberly.vercouillie@oostende.be

0471 99 81 08

Sint-Jozef Petrus & Paulus Centrum

Ben je nieuwsgierig? Heb je een vraag? Aarzel niet en neem contact op!