Emma Plasschaert, geboren en getogen te Oostende op 1 november 1993, is actief in de zeilsport. Ze leerde zeilen bij de lokale surfclub ‘Inside Outside’, waarvan ze nog steeds lid is. Wanneer Emma in Oostende vertoeft, brengt ze graag een bezoek aan de surfclub waar haar sportieve carrière begon.
Emma behaalde in het verleden verschillende Belgische titels, wereldtitels en podiumplaatsen op internationale kampioenschappen. Ze nam ook deel aan de spelen van 2020. Helaas greep ze toen net naast een podiumplaats.
Naast tal van andere overwinningen werd ze wereldkampioen in 2018 en 2021.
Ze nam ook deel aan de Olympische Spelen Van Tokio in 2020 waar ze een mooie 4e plaats behaalde. Tijdens de Olympische Spelen van Parijs 2024 behaalde ze een 7e plaats in het eindklassement.
Ontvangsten 2024
Het eerste Oostendse zwaargewicht werd op 27 januari 2024 overhandigd aan Emma Plasschaert voor het behalen van een bronzen medaille op het WK zeilen te Argentinië in 2024 in de ILCA 6-klasse.Een tweede zwaargewicht werd op 14 september 2024 overhandigd aan Emma Plasschaert voor haar deelname aan de Olympisch spelen in Parijs 2024 in de ILCA 6-klasse.