De Trein van Edgard: beleef dementie, start het gesprek

Stap binnen in een bijzondere escapegame rond dementie en laat je onderdompelen in een unieke ervaring.

“Goeiedag, mijn naam is Edgard…” Zo begint een bijzondere ervaring die je meeneemt op reis door het leven van iemand met dementie. In de mobiele escape game De Trein van Edgard helpen deelnemers ontbrekende herinneringen opnieuw op hun plaats te zetten. Onderweg lossen ze puzzels op die ogenschijnlijk over een treinreis gaan, maar in werkelijkheid inzicht geven in wat dementie met iemand doet.

Al spelend ervaar je zelf hoe verwarring, desoriëntatie en geheugenverlies kunnen aanvoelen. Na afloop volgt een nabespreking die het gesprek opent over omgaan met dementie – thuis, in de zorg en in de samenleving.

Dit project kwam tot stand in samenwerking met ECD Paradox en een 30-tal geëngageerde vrijwilligers.

Voorkennis is niet nodig. Deze unieke en speelse ervaring brengt mensen samen, vergroot het begrip en blijft nog lang nazinderen.

Wanneer?

01/07/2026 – 2/07/2026 
(verschillen de tijdsloten)

Reserveer:

Kies jouw tijdslot

Waar?

Inloophuis Mantelzorg

Torhoutsesteenweg 19, 8400 Oostende

Gepubliceerd op dinsdag 28 april 2026 12.02 u.
JOUW STAD. JOUW VRAGEN. JOUW BEZORGDHEDEN. JOUW REACTIES.
Kom hier met al je vragen, en zelfs om eens te klagen. Maar ben je echt content, geef dan een compliment bereikbaar van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 19 uur.