Wat deden we tijdens deze vergadering van de Kindergemeenteraad?
We kwamen nog één keer samen voor een boeiende en leuke namiddag in ’t Kadaster rond het thema meer groen in Oostende. Jammer genoeg was dit meteen ook de laatste bijeenkomst van dit jaar.
We startten met een interactief debat over vergroening: minder beton, meer bomen, parken en geveltuintjes. Jullie benadrukten hoe belangrijk het is dat kinderen kunnen meebeslissen, als generatie van de toekomst. Tegelijk gaven jullie duidelijk aan dat ontharding belangrijk is, maar niet ten koste mag gaan van veiligheid of praktische mobiliteit, zoals parkeerplaatsen. Jullie ideeën waren creatief en doordacht, knap gedaan. Nu weten we bijvoorbeeld allemaal wat ‘tegelwippen’ of ‘ontharding’ wil zeggen.
Daarna trokken we naar het Leopoldpark voor een spelletje ‘onthardingsbingo’. In een mum van tijd waren alle vakjes afgevinkt en bleef er gelukkig nog wat tijd over om samen te spelen in de kiosk.
Tot slot mochten we alles waarrond we de afgelopen weken gewerkt hebben, voorstellen aan de schepenen van Jeugd en Participatie. We legden hen ook drie concrete adviesvragen voor die we samen hebben opgemaakt. We ontvangen hier binnenkort nog feedback op en koppelen dit zeker nog naar jullie terug. Eén ding is alvast duidelijk: jullie ideeën inspireren ons om hier de komende jaren verder mee aan de slag te gaan.
Nog een leuke reminder: op 8 mei organiseren we een kinderfuif in fuifzaal Elysée met als thema beachparty! Vergeet dus zeker je strandaccessoires niet. 😉 Van 18.00 tot 21.00 uur maken we er samen een feestje van. Iedereen is welkom!
Bedankt voor jullie enthousiasme, aanwezigheid en sterke ideeën dit jaar. We nemen alles mee om er verder iets moois van te maken!
Zit je niet in de kindergemeenteraad, maar heb je zelf nog voorstellen of ideeën rond deze thema’s? Aarzel dan niet om ons te mailen via de dienst Jeugd.
Wij leggen deze signalen alvast intern voor en gaan samen met de dienst participatie binnen het stadhuis luisteren bij verschillende stadsdiensten.

