De skatespot wordt gemaakt van beton en meet ongeveer 10 op 20 meter. Een betonnen skatespot gaat langer mee en is stiller dan een houten variant. De skatespot zal dienen voor kinderen tussen 10 en 12 jaar die graag skaten, bmx'en of steppen.
De Egellaan is een ideale plek omdat kinderen er makkelijk zelf naartoe kunnen met de fiets of hun skateboard. Er is ook al een speelplein, basketbal- en voetbalveld, wat het een toffe ontmoetingsplaats maakt voor jongeren. Bovendien kan een stuk van de bestaande parking getransformeerd worden tot skatespot, waardoor er geen extra verharding nodig is.
De Stad vraagt nu een omgevingsvergunning aan en gaat op zoek naar een firma om de skatespot te maken. Als alles goed gaat, komt de skatespot er in het najaar van 2026.
Leefbare omgeving samen met de buurtbewoners
Daarbij is het belangrijk om het evenwicht tussen bewoners en skatende jongeren te bewaren. Daarom werd op twee bewonersvergaderingen geluisterd naar de bekommernissen van de buurt over mogelijke overlast. De Stad neemt die bezorgdheden ter harte en trof al maatregelen voor de rust in de buurt.
Er zullen meer gemeenschapswachten zijn om een oogje in het zeil te houden en buurtbewoners kunnen altijd terecht bij O-punt. Daarnaast neemt de Stad deel aan UNDO, een bemiddelingsproject waarbij jongeren die een strafbaar feit plegen, de kans krijgen om hun verantwoordelijkheid te nemen.


