Parkeren in Raversijde
In Raversijde is er parkeerdruk door de luchthaven. Niet alle straten vallen nu binnen de roze zone, waardoor er nog steeds overlast is. Tijdens de zomer is er een hogere parkeerdruk door de aanwezigheid van toeristen en tweede verblijvers. Door de bewonerszone uit te breiden, zorgen we ervoor dat de bewoners meer plaats hebben. Het aantal exclusieve bewonersplaatsen in deze zone stijgt van 0 naar 252.
De roze registratiezone wordt uitgebreid. Bezoekers kunnen er maximum 9 uur parkeren.
Op de zeedijk kiezen we voor een betalende zone van 09.00 tot 20.00 uur. Het parkeertarief is 1 euro per uur in het laagseizoen (1 oktober t.e.m. 31 maart) en 2 euro per uur in het hoogseizoen (1 april t.e.m. 30 september). In een betaalzone kan iedereen 1 uur gratis parkeren. Let wel: je mag dan niet langer dan dat uur parkeren, anders betaal je de volledige parkeerduur.
Parkeren in registratiezone en betalende zone is altijd gratis en onbeperkt voor bewoners met een bewonersvergunning voor die zone. Een bewonersvergunning voor een eerste auto is gratis, voor een tweede auto betaal je 150 euro per jaar.
Bewoners in een betalende zone krijgen 200 uur per jaar die ze kunnen uitdelen aan bezoekers die langer dan 1 uur op bezoek willen komen.
Heb je een tweede verblijf? Dan kan je een parkeervergunning aanvragen aan een voordelig tarief. Je krijgt elk jaar de eerste 20 parkeerdagen gratis. Als deze gratis dagen op zijn, kan je telkens 20 parkeerdagen bijkopen aan 130 euro. Dat betekent dat nadat je gratis dagen opgebruikt zijn, je 6,5 euro per dag betaalt.


